ASUS TUF Gaming 27" 2K QHD (2560 x 1440) (210Hz) Gaming Monitor (VG27AQ5A)
Have a similar item? Sell yours
Overview & Specs
Condition
Used, Like New
Usage
< 1 year
Description from Seller
Brand: ASUS TUF
Model: VG27AQ5A
Resolution: 2560x1440
Max Refresh Rate: 210hz
Manufacturing Date: October 2025
Comes With: Monitor, Original Stand, Power Cable, HDMI Cable, DisplayPort Cable
Specifications
  • Brand
    Asus
  • Screen Size
    27" - 32"
  • Aspect Ratio
    16:9
  • Resolution
    2560 x 1440 (1440p 16:9)
  • Curved
    no
  • Touchscreen
    No
  • VESA Mountable
    100 x 100
Shipping & Returns
Shipping
Estimated arrival
Buyer Protection Policy (2 days)
  • • Buyer is responsible for loss in value if an item is NOT returned in original condition
  • • Refunds/Returns will not be accepted if the serial number does not match our records
This item is sold out
Published 4/25/2026
Save 21%
Jawa Buyer Protection
Jawa Buyer Protection
Receive your item as described or your money back. Learn More
TopMonitor Columbus
Jawa Verified
Overview & Specs
Condition
Used, Like New
Usage
< 1 year
Description from Seller
Brand: ASUS TUF
Model: VG27AQ5A
Resolution: 2560x1440
Max Refresh Rate: 210hz
Specifications
  • Brand
    Asus
  • Screen Size
    27" - 32"