45GR95QE LG UltraGear™ 45 Inch OLED Curved Gaming Monitor WQHD 1440P with 240Hz 0.03ms Response Time
Have a similar item? Sell yours
Overview & Specs
Condition
Used, Like New
Usage
1 year
Description from Seller
45" WQHD (3440 x 1440) 21:9 Curved (800R) OLED Display OLED with 240Hz Refresh Rate 0.03ms (GtG) Response time 1.5M:1 Contrast Ratio NVIDIA® G-SYNC® Compatible AMD FreeSync™ Premium
In great condition. Will be shipped in original box. Feel free to contact me with any questions
Specifications
  • Brand
    LG
  • Panel Type
    OLED
  • Screen Size
    32"+
  • Aspect Ratio
    21:9 (Ultrawide)
  • Refresh Rate
    240 Hz
  • Resolution
    3440 x 1440 (1440p 21:9)
  • Form Factor
    Ultrawide
  • Curved
    yes
Shipping & Returns
Shipping
This listing is sold out
Estimated arrival
This item is sold out
Published 11/29/2025
Save 16%
This listing is sold out
Jawa Buyer Protection
Jawa Buyer Protection
Receive your item as described or your money back. Learn More
Fragrant-Jawa#8580
Overview & Specs
Condition
Used, Like New
Usage
1 year
Description from Seller
Specifications
  • Brand
    LG
  • Panel Type
    OLED
  • Screen Size
    32"+
  • Aspect Ratio
    21:9 (Ultrawide)
  • Refresh Rate
    240 Hz